Ануноби вкарва 23, Никс се подобрява до 5-0 с нападателя, като преодолява Трейл Блейзърс
AP News | 2024-01-10 | 05:00:49

НЮ ЙОРК (AP) — О. Г. Ануноби вкара 23 точки, най-много от идването си в Ню Йорк, а Никс спечелиха петата си победа в ред, откакто той се присъедини към техния състав с победа със 112-84 над Портланд Трейл Блейзърс във вторник вечер.

Ануноби вкара 16 в първата четвърт, когато Никс отвориха преднина от 19 точки, която ще нарасне до 39 през третата четвърт. Нападателят отбеляза 6 за 7 в периода, 4 от 5 зад дъгата от 3 точки и вече беше само на точка срам от 17, които отбеляза в дебюта си срещу Никс срещу Минесота на Нова година, предишното му най-добро постижение, откакто дойде от Торонто в размяна на 30 декември.

Той може да се доближи до максимума си за сезона от 29, също в Медисън Скуеър Гардън, докато играеше за Раптърс миналия месец, но титулярите не трябваше да играят много през втория наполовина.

Джулиус Рандъл добави 20 точки, осем асистенции и седем борби за Никс, които изпревариха с половин мач Маями, Орландо, Индиана и Кливланд за четвъртото място в Източната конференция с 22-15. Куентин Граймс отбеляза 17 точки, а неговият колега резервен гард Майлс Макбрайд имаше 16.

Джерами Грант вкара 21 точки за Трейл Блейзърс, които загубиха за четвърти път в пет мача. Anfernee Simons беше единственият двуцифрен играч с 12.

Никс ​​не само са непобедени, откакто получиха Ануноби в сделката, която изпрати Ар Джей Барет и Имануел Куикли в Торонто, те са доминиращи, когато лидерът в кражбите от миналия сезон на НБА е на пода. Те бяха превъзхождали първите си четири съперника с 85 точки, когато Ануноби беше в играта, и бяха с 26 точки по-добри от Блейзърс за неговите 29 минути във вторник.

Портланд намали до 13 през втората четвърт, но след това Граймс и Брънсън удариха последователни тройки, Джош Харт направи пасив, а Граймс направи още 3, за да увенчае пробив от 11-0, който го увеличи до 54-30 в средата на периода. Ню Йорк водеше с 63-41 на полувремето.

Рандъл вкара 10 точки през третата четвърт, включително пауза, която даде най-голямата преднина на Никс при 94-55 при 2:24 оставащи в периода.

Джейлън Брънсън, действащият играч на седмицата в Източната конференция, имаше 12 точки и седем асистенции само за 26 минути.

Трейл Блейзърс: Посещение на Оклахома Сити в четвъртък.

Никс: Посещение на Далас в четвъртък.